Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kanarinci boje

Ići dole 
+41
phaeo92
Pepikg
Miloš Stalać
lepotica cana
sasaznas
Dragomir
srxa
braneOS
madnesstears
Igorche81
Srdjan
akimak
acahaski
jelenalaz
VlatkoSK
mimo
Martin
marconi
Green Singer
Rale
dragan67
gorany82
SasaVR
Luckyboy
Laza
Dijamant
zozi
malinois
krstokljun
pero
Milan Nis
BORA
milos0205
sestoperac
Dax BG
SrdjanKG
Ivica
Rale KG
Danijel
ticar
dr.nenad86
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimePon Nov 22, 2010 9:39 am

Kanarinci boje - Page 5 041ds



Kanarinci boje - Page 5 042fzf


Kanarinci boje - Page 5 016px




Kanarinci boje - Page 5 023pnr






Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 6:24 pm

Svidja mi se melanain kod ovih zenkica.......... Very Happy


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Green Singer

Green Singer


Broj poruka : 8
Datum upisa : 15.11.2010

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 05, 2010 12:05 am

Zamolio bih bilo koga da mi odgovori na pitanje... Dakle ako kupim godinu dana starog lipohrom crvenog mozaika da bih ga drzao za svoju dusu, a ne da planiram da gajim slicne... Interesuje me da li cu mu morati davati karotin da bi on ostao takav i da ne izgubi boju? Dakle interesuje me kada da mu dajem, koliko i sta??? Molim vas pomozite. Svi samo pricaju o nekim hranama i strucnim izrazima, ali ima nas i koji se ne razumemo, a hocemo da imamo lepu pticu za svog ljubimca. cat Molim sto jednostavnije i sto detaljnije objasnjenje ako je moguce. Wink Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 05, 2010 12:38 am

Green Singer ::
Zamolio bih bilo koga da mi odgovori na pitanje... Dakle ako kupim godinu dana starog lipohrom crvenog mozaika da bih ga drzao za svoju dusu, a ne da planiram da gajim slicne... Interesuje me da li cu mu morati davati karotin da bi on ostao takav i da ne izgubi boju? Dakle interesuje me kada da mu dajem, koliko i sta??? Molim vas pomozite. Svi samo pricaju o nekim hranama i strucnim izrazima, ali ima nas i koji se ne razumemo, a hocemo da imamo lepu pticu za svog ljubimca. cat Molim sto jednostavnije i sto detaljnije objasnjenje ako je moguce. Wink Hvala unapred!
Da bi ostao takav kakav je, moras mu davati karotin. Kada bude sledece mitarenje, crvena polja postat ce bledo narandzasta, izgubit ce intenzitet. Inace karotin se daje samo u vreme mitarenja i to pravi karotin, a ne samo crvena jajcana hrana za koju znaju reci u nekim pet shopovima da sluzi za farbanje ptica.
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Green Singer

Green Singer


Broj poruka : 8
Datum upisa : 15.11.2010

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 05, 2010 12:50 am

Ivica ::
Green Singer ::
Zamolio bih bilo koga da mi odgovori na pitanje... Dakle ako kupim godinu dana starog lipohrom crvenog mozaika da bih ga drzao za svoju dusu, a ne da planiram da gajim slicne... Interesuje me da li cu mu morati davati karotin da bi on ostao takav i da ne izgubi boju? Dakle interesuje me kada da mu dajem, koliko i sta??? Molim vas pomozite. Svi samo pricaju o nekim hranama i strucnim izrazima, ali ima nas i koji se ne razumemo, a hocemo da imamo lepu pticu za svog ljubimca. cat Molim sto jednostavnije i sto detaljnije objasnjenje ako je moguce. Wink Hvala unapred!
Da bi ostao takav kakav je, moras mu davati karotin. Kada bude sledece mitarenje, crvena polja postat ce bledo narandzasta, izgubit ce intenzitet. Inace karotin se daje samo u vreme mitarenja i to pravi karotin, a ne samo crvena jajcana hrana za koju znaju reci u nekim pet shopovima da sluzi za farbanje ptica.
Pozdrav!

A taj pravi karotin se kupuje isto u pet shopu ili negde drugde? I u kom obliku je taj karotin ( prasak ili kapi) ? I kako se daje? Sa zrnastom hranom ili sa jajima? Stvarno nemam pojma o tome... I molim te reci mi kada pocinje mitarenje? U prolece? Tako sam nesto cuo... Rolling Eyes
Sorry ali tvarno se ne razumem, a voleo bi da ostane lep. confused
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 05, 2010 3:13 am

kod vas ima karotina koji se zove can-tax,ja mislim da bi trebalo biti u pet shopu.
karotin se počme davati kad ptica prestaje pjevati i kad počme bacati perije,a to se vidi.većinom je to oko kraja 8 mjeseca.
Nazad na vrh Ići dole
Green Singer

Green Singer


Broj poruka : 8
Datum upisa : 15.11.2010

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 05, 2010 5:45 pm

Ok hvala puno na pomoci. Wink Sad mi je jasnije...
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 05, 2010 6:03 pm

Green Singer ::
Ok hvala puno na pomoci. Wink Sad mi je jasnije...

nisam napisao ide 8-10 grama na 1 kg jajčane hrane.
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimePon Jan 10, 2011 12:42 am

Bakarac

Kanarinci boje - Page 5 12

Kanarinci boje - Page 5 14

Kanarinci boje - Page 5 13

Zelenac

Kanarinci boje - Page 5 8

2 zelene zenke

Kanarinci boje - Page 5 1

Kanarinci boje - Page 5 15

Nisam ih bas extra uslikao ali se nadam da se vide....
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimePon Jan 10, 2011 2:37 pm

Dobro je, ipak se vidi ono sto treba da se vidi.....
Jel planiras da paris bakarce sa zelenima?




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 12:20 am

Pravo da ti kazem,nisam razmisljao o tpme da parim bakarca sa zelenom zenkom.Neznam ni sta bi ispalo od toga.
Narucio sam bakarastu intenzivnu kanarinku za ovog bakarca,pa kad stigne.Ne zurim.
Ne znam da li si upucen sta ce ispasti od kombinacije bakarast+zelena.
P.S. Kanarinci,to sigurno ali kakvi... Very Happy Very Happy Very Happy
pozzzz....
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 12:25 am

marconi ::
Pravo da ti kazem,nisam razmisljao o tpme da parim bakarca sa zelenom zenkom.Neznam ni sta bi ispalo od toga.
Narucio sam bakarastu intenzivnu kanarinku za ovog bakarca,pa kad stigne.Ne zurim.
Ne znam da li si upucen sta ce ispasti od kombinacije bakarast+zelena.
P.S. Kanarinci,to sigurno ali kakvi... Very Happy Very Happy Very Happy
pozzzz....


Kad uparis zenenu ( zutu) i bakranu pticu ( crvenu) dobices nesto izmedju tj. narandzastu, i nece biti za izlozbu, to se ne praktikuje, jer ne dobijes nista dobro... Samo crveno x crveno.... Zato sam te i pitao da li ces ih pariti.....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 12:56 pm

Kanarinci boje - Page 5 19

Kanarinci boje - Page 5 20

Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Martin

Martin


Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 29
Lokacija : Skopje

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 6:43 pm

Od uvjek sam se pitao zasto svi zbore da ne valja pariti zuto x crveno.Zato sam pario vise puta zuto x crveno. Prvo sam pario zutu normal melanin zenku sa crveni bakarac i u prvo parenju sam dobio sve zute kanarice jako kvalitetne.Posle sam pario zuti onix x crveni onix a ovaj put sam dobio sve crveni ptice od koi jedan od ovih kanarinca osvojio 1vo mesto na izlozba.Pa zato spored meni nije loso pariti zuto x crveno.
Pozdravvvv Very Happy

Martine bilo bi dobro da nam se prvo predstavis u temi predvidjenoj za to Very Happy
@ Vasa @
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 7:26 pm

Martin je napisao:
Prvo sam pario zutu normal melanin zenku sa crveni bakarac
Žuta normal melanin ženka može biti ; crno-smeđe, ahat,smeđe i izabela serije i neke kategorije. Tako bi trebalo odrediti i mužjaka.
Ovdje je bitna tvrdnja da žuto x crveno je dalo kvalitetne ptice.
C (mozaik) kategorija može da doprinese ovome.
Pokušajte bakrene ptice iz svog uzgoja i kupljene slijedeću godinu ne karotenirati. Nemojte se iznenaditi ako budu zelene (i sam sam jednu kobalticu uspješno prebacio u jato zelenih).
U svakom slučaju ovdje se radi o novim eumelaninima, kod kojih manje-više izostaju feomelanini.
Nazad na vrh Ići dole
Martin

Martin


Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 29
Lokacija : Skopje

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 9:20 pm

Mislio sam na zenku crnu seriju. Jeste slazem se sa tobom da se u F2 generaciju moze dobiti zelene ptice. Sto se mene tice kada parimo crveno x zuto kod neki melaninskih ptica boja se nasledjuje ili intermedijarno ili recesivno.Jer kako si napisao u F2 generaciji moze se dobiti i zute ptice sta znaci da jedna od ove dve boje se odnosi recesivno.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 16, 2011 11:57 am

Mislim da se ovo dešava kod ptica čiji melanini vuku porijeklo od južnoameričkih čiškova. Kad se dobro obojaju mogu nas prevariti.
Trenutno kombiniram s jednom sivokrilom ženko koja je iz jata žutih sivokrilaca. Slučajno podmetnuto jaje i dospjela je u jato crvenih sivokrilaca. Ima jako dobar i prepoznatljiv melanin, ali ne i lipokrom (naranđasto-crvena). Zanima me što će dati (prva tura 4 potomka). Samo najcrveniji ostaju i ne pomišljam da neke vratim među žute. Ako ne ispadne dobro bar ću obuzdati radoznalost i prakticirati pravilne kombinacije.


Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 11:52 am

ok,u lijevom gornjem uglu je crni melanin zuti ili zeleni,sta je ispod njega opet je neka melaninska ptica sa zutom ali koja?
tesko mi je razlikovati zutu ahatnu i zutu smedu.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 2:43 pm

mimo ::
ok,u lijevom gornjem uglu je crni melanin zuti ili zeleni,sta je ispod njega opet je neka melaninska ptica sa zutom ali koja?
tesko mi je razlikovati zutu ahatnu i zutu smedu.

to bi trebao biti ahat.jer ima ahatne brkove
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 4:29 pm

mimo ::
ok,u lijevom gornjem uglu je crni melanin zuti ili zeleni,sta je ispod njega opet je neka melaninska ptica sa zutom ali koja?
tesko mi je razlikovati zutu ahatnu i zutu smedu.


Normal ahat zuti intenzivni.........

A onaj u donjem desnom uglu je normal smedji zuti intenzivni...........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 5:29 pm

hvala,

pitanje zuta izabela je skroz drukcija od ovih ahatnih i smedih,odaje utisak gotovo lipohromne ili nije tako?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 5:57 pm

Od prilike je tako, izabela ima najlsabije izrazeni crtez, tako da moze da se kaze, da je nalik lipohromnoj ptici, ali naravno nije, jer na sebi ima melaninskih oznaka ( zona) .....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 6:00 pm

e sada posto sam kupio par ptica za koji mi je receno da su izabele,a sada vidim da je to smeda zuta ptica.ne smeta mi jer mi se svidaju.
da li je moguce da u leglu od njih dobijem izabelu naravno zutu?
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 3:23 pm

mimo! Izabela je pojam za seriju i može biti u 10 mutacija. Ako ne znaš gdje pripada imaš još dosta mogućnosti da definiraš što imaš. dr.nenad86 je pretpostavio da se radi o normalu (koja je dominantna nad ostalim, za sada priznatim, izabela mutacijama). Ako jesu izabele normali dat će i takvo potomstvo (svakako seriju izabela), ali postoji mogućnost serije izabela u ostalim mutacijama. Da li kriju neku mutaciju u svom genotipu može se vidjeti po potomstvu, a neke mutacije izgledaju gotovo kao lipokromci pa se stoga ne takmiče.
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 5:24 pm

daj mi malo pojasni te mutacije izabele?
npr u zutoj boji?

ja sam mislio da ide ovako

crna,
ahatna,
braon,
izabela,


pa onda svaka od ovih moze biti
opal,topaz,satinet,sivokrila,feo ino,eumo,kobalt

a moze imati neku lipohromnu boju
bijelu,zutu i crvenu
i moze biti u mozaiku

Moze li neko pojasnjenje ili najbolje neka sveukupna tabela kanarinaca u boji?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kanarinci boje - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kanarinci boje
Nazad na vrh 
Strana 5 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» pismonoše boje
» Boje prstenova
» Kanarinci-opste teme
» Kanarinci boje - albino recesivno bijeli
»  Sivokrila mutacija kanarinaca boje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci boje-
Skoči na: