Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kanarinci boje

Ići dole 
+41
phaeo92
Pepikg
Miloš Stalać
lepotica cana
sasaznas
Dragomir
srxa
braneOS
madnesstears
Igorche81
Srdjan
akimak
acahaski
jelenalaz
VlatkoSK
mimo
Martin
marconi
Green Singer
Rale
dragan67
gorany82
SasaVR
Luckyboy
Laza
Dijamant
zozi
malinois
krstokljun
pero
Milan Nis
BORA
milos0205
sestoperac
Dax BG
SrdjanKG
Ivica
Rale KG
Danijel
ticar
dr.nenad86
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 5:43 pm

Ovde imas o serijama pa procitaj...............
http://www.avikultura.com/t787-osnovne-melaninske-serije



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 7:02 pm

mimo! Opet si pobrkao pojmove ili izostavio (mutacije, boje i kategorije). Nije točno ni da sve piše na ocjenskoj listi kanarinca boje ( npr. lipokrom-pastel dominantno bijela, nekad se ocjenjivala pa ju je kao takvu trebalo i determinirati). Nisi spomenio recesivnu bijelu i dominantno bijelu, zatim lipokrom pastel faktor u kombinaciji sa žutom i crvenom.
Od mutacija treba dopuniti sa: normal,pastel i sivokrilom mutacijom,
Od kategorije; Intenzivno A, neintenzivno B i mozaik C (naveden pod boju)
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 7:07 pm

pa hajde onda napisi kako je ispravno.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 7:26 pm

Ako se odnosi na mene samo sam nadopunio ono što je nedostajalo. Svi podaci stoje na ocjenskoj listi kanarinaca boje (osim lipokrom pastel dominantno bijele). Kategorija (mozaik) je zalutala u boju. Usput kategorija govori o raspoređenosti lipokromske boje po peru.
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimePet Nov 04, 2011 3:54 am

pero ::
Biskvit je možda nesretan termin. Nazovi ga kako hoćeš. Tvrdim da CE DE u bijeloj mješavini nema ni malo jaja jer bi se sigurno odrazilo na boju. Jajačana hrana je nezgodna jer asocira ne nešto čega nema u sastavu.

Ja se izvinjavam, malo kasnim sa odgovor ali kako novi clan ovog foruma moram da pocnem da citam iz pocetka :-)
Ono sto sam hteo da kazem je da bjelo CEDE u sebi sadrzi jaje, ali sadrzi samo belku a ne zucku. To je i meni na pocetku zbunilo ali nakon duzeg razgovora sa jedan stari poznalac na CEDE-ove proizvode svatio sam da je to tako. U principu jajcana hrana ili CEDE, Quiko, Orlux i sve druge jajcane hrane su izmisljene da ne bi svaki odgajivac morao da kuva jaja, da ljusti pa da renda i nakon 40min da dobije finalni proizvod. To je apsurd, ima odgajivaca koj odgajivaju i po nekoliko hiljada kanarinaca, zamislite koliko vremena je potrebno da potrosi samo na kuhanje jaja. E ta kupecka hrana je zamena za onu hranu kojoj pre desetak a mozda i vise godina sami odgajivaci su morali da je pripreme. Ja licno imam oko 70 kanarinaca i u toku vedenja mladih trosim oko 300-400gr jajcanu hranu u jedan dan. Za da ne bi bila suva dodajem jos dva kuvana jaja (ali samo poradi vlagu da bi omekla kupecka jajcana hrana. Probao sam i sa vodom ali do sutra je ukiseljena, pa zato kuvam jaja) za da bi bila laksa za konzumaciju. To nije moralno zasto vise sve sto je potrebno mladih a i maticnih kanarinaca sadrzi kupecka jajcana hrana. Ja imam nekoliko vrsta kanarinaca ali moj No 1 su crveni lipohrom. Licno mislim da Quiko special R (to je jajcana hrana za crvene price, za one koj ne znaju) je malo bolji nego CEDE. Koristio sam i jedno i drugo naporedno i malo bolji rezultati sta se tice intenziteta crvene boje sam dobio sa Quiko-vu hranu.

Ja sam iz Skopje izvinite za moj los Srbski, trudio sam se koliko sam mogao :-) Pozzzz svima
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimePet Nov 04, 2011 4:20 am

mimo ::
daj mi malo pojasni te mutacije izabele?
npr u zutoj boji?

ja sam mislio da ide ovako

crna,
ahatna,
braon,
izabela,


pa onda svaka od ovih moze biti
opal,topaz,satinet,sivokrila,feo ino,eumo,kobalt

a moze imati neku lipohromnu boju
bijelu,zutu i crvenu
i moze biti u mozaiku

Moze li neko pojasnjenje ili najbolje neka sveukupna tabela kanarinaca u boji?

Ono sto treba da se dopuni tu je da:
Bijela moze biti: dominantna ili recesivna
Crvena: intenzivna ili neintenzivna
Zuta: intenzivna ili neintenzivna
Pastel: crveni intenzivna ili neinteznivna
Pastel: zuta intenzivna ili neintenzivna i
Mozaici mogu biti: crveni ili zuti, pastel crveni ili pastel zuti.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimePet Nov 04, 2011 12:45 pm

VlatkoSK ::
mimo ::
daj mi malo pojasni te mutacije izabele?
npr u zutoj boji?

ja sam mislio da ide ovako

crna,
ahatna,
braon,
izabela,


pa onda svaka od ovih moze biti
opal,topaz,satinet,sivokrila,feo ino,eumo,kobalt

a moze imati neku lipohromnu boju
bijelu,zutu i crvenu
i moze biti u mozaiku

Moze li neko pojasnjenje ili najbolje neka sveukupna tabela kanarinaca u boji?

Ono sto treba da se dopuni tu je da:
Bijela moze biti: dominantna ili recesivna
Crvena: intenzivna ili neintenzivna
Zuta: intenzivna ili neintenzivna
Pastel: crveni intenzivna ili neinteznivna
Pastel: zuta intenzivna ili neintenzivna i
Mozaici mogu biti: crveni ili zuti, pastel crveni ili pastel zuti.

ovo si pisao za lipokrome,ali fali ti još lutino i rubino koji može biti intenzivni,neintenzivni,mozaik,pastel i pastel mozaik.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeSub Nov 05, 2011 3:07 pm

Vlatko SK - Obojiti možemo lipokromske dijelove perja. Bojila idu preko kljuna. Bjelanjak ih ne sadrži. Inače to je uzgojna hrana i kanarinci ju jedu do 40 i nekog dana. Istovremeno moramo paziti i na sjeme koje dajemo pticama, kao i ostalu hrani. Svrha je da dobijemo bijela letna pera, koja će izmitariti tek slijedeće godine. Na rec. bijele to se ne odnosi. Inače kod kuhanog jajeta bjelanjak se gotovo ne iskoriski kod mladog kanarinca. Davati bijeli CD i kuhano jaje je nešto što jedno drugo isključuje.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeSub Nov 05, 2011 4:38 pm

pero ::
Vlatko SK - Obojiti možemo lipokromske dijelove perja. Bojila idu preko kljuna. Bjelanjak ih ne sadrži. Inače to je uzgojna hrana i kanarinci ju jedu do 40 i nekog dana. Istovremeno moramo paziti i na sjeme koje dajemo pticama, kao i ostalu hrani. Svrha je da dobijemo bijela letna pera, koja će izmitariti tek slijedeće godine. Na rec. bijele to se ne odnosi. Inače kod kuhanog jajeta bjelanjak se gotovo ne iskoriski kod mladog kanarinca. Davati bijeli CD i kuhano jaje je nešto što jedno drugo isključuje.

ja sam mojima nekad davao samo bijelanjak uz dodatak klijane i krušnih mrvica ili griza.sad dajem king dolce forno bijelu mokru gotovu hranu.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 12:58 pm

tičaru, hvala na praktičnom rješenju. VlatkuSK sam želio reći čemu je svrha takve ishrane i kakve ju komponente čine.
Nazad na vrh Ići dole
jelenalaz




Broj poruka : 22
Datum upisa : 31.10.2011
Lokacija : de meern

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 2:37 pm

ticar ::
pero ::
Vlatko SK - Obojiti možemo lipokromske dijelove perja. Bojila idu preko kljuna. Bjelanjak ih ne sadrži. Inače to je uzgojna hrana i kanarinci ju jedu do 40 i nekog dana. Istovremeno moramo paziti i na sjeme koje dajemo pticama, kao i ostalu hrani. Svrha je da dobijemo bijela letna pera, koja će izmitariti tek slijedeće godine. Na rec. bijele to se ne odnosi. Inače kod kuhanog jajeta bjelanjak se gotovo ne iskoriski kod mladog kanarinca. Davati bijeli CD i kuhano jaje je nešto što jedno drugo isključuje.

ja sam mojima nekad davao samo bijelanjak uz dodatak klijane i krušnih mrvica ili griza.sad dajem king dolce forno bijelu mokru gotovu hranu.

Ne razumem pticar, kako mislis da jedno drugo iskljucuje
svi mesaju jaje(belance) sa jajcanim bianco bez obzira koje marke
Cak je i dobro za rastvaranje carotina posto je vruce i topi
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 10:43 pm

jelenalaz ::
ticar ::
pero ::
Vlatko SK - Obojiti možemo lipokromske dijelove perja. Bojila idu preko kljuna. Bjelanjak ih ne sadrži. Inače to je uzgojna hrana i kanarinci ju jedu do 40 i nekog dana. Istovremeno moramo paziti i na sjeme koje dajemo pticama, kao i ostalu hrani. Svrha je da dobijemo bijela letna pera, koja će izmitariti tek slijedeće godine. Na rec. bijele to se ne odnosi. Inače kod kuhanog jajeta bjelanjak se gotovo ne iskoriski kod mladog kanarinca. Davati bijeli CD i kuhano jaje je nešto što jedno drugo isključuje.

ja sam mojima nekad davao samo bijelanjak uz dodatak klijane i krušnih mrvica ili griza.sad dajem king dolce forno bijelu mokru gotovu hranu.

Ne razumem pticar, kako mislis da jedno drugo iskljucuje
svi mesaju jaje(belance) sa jajcanim bianco bez obzira koje marke
Cak je i dobro za rastvaranje carotina posto je vruce i topi

to je pero napisao a mislio je davati bijelu cede sa jajem koji sadrži žumanjak tj žuti dio jajeta nema svrhe jer davati bijelo i žuto Question
ja sam koristio bijelanjak kad nisam davao bianko gotovu hranu,a karotin se nebi ni smio topiti jer ptice budu pune farbe,sad koristim gotovu bianko hranu uz dodatak klijanog nigera,karotin ne koristim jer držim žute mozaike.
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeUto Nov 08, 2011 2:23 am


to je pero napisao a mislio je davati bijelu cede sa jajem koji sadrži žumanjak tj žuti dio jajeta nema svrhe jer davati bijelo i žuto Question
ja sam koristio bijelanjak kad nisam davao bianko gotovu hranu,a karotin se nebi ni smio topiti jer ptice budu pune farbe,sad koristim gotovu bianko hranu uz dodatak klijanog nigera,karotin ne koristim jer držim žute mozaike.[/quote]

Pa to sam i ja hteo da kazem samo sto sad ima i specijalnu bjelu hranu ali u njima ne sadrzi ni malo zucke od jaja. Zasto kod druge obicne bele kupecke hrane ima celo jaje, sto znaci da ima i zucku. A ova je specijalna samo za mozaike i za sve ostale bele ptice koj nisu recesivne tj one koj mogu da se oboju. Pa tako da belina je jos bolja nego samo sa obicnu belu hranu.
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeUto Nov 08, 2011 2:42 am

karotin ne koristim jer držim žute mozaike.[/quote]

Znas da postoji zuti intenziv za intenziviranje zute boje tj isto kao crveni tako ima i zuti karotin. Ja koristim i karotiniram zute ptice i mogu da kazem da sigurno za jedna a mozda i dve nijanse zuta boja je jacija nego bez zutog karotina.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeUto Nov 08, 2011 11:36 am

VlatkoSK ::
karotin ne koristim jer držim žute mozaike.

Znas da postoji zuti intenziv za intenziviranje zute boje tj isto kao crveni tako ima i zuti karotin. Ja koristim i karotiniram zute ptice i mogu da kazem da sigurno za jedna a mozda i dve nijanse zuta boja je jacija nego bez zutog karotina. [/quote]

istina da postoji ali ne valja s tim bojati ptice jer budu zlatno žute tj tamno žute a moraju biti limun žute,
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimePet Nov 11, 2011 2:19 am

Pa sta da ti kazem neznam, moj i bas i nisu zlatno zute nego bas onako limu zute. Mozda losije je karotinirati zute ptice poradi to da ce da se pojave skoro sve mane na pticu pa zato mozda se i ne kaotinira, ali za zlatno i bas i nisam siguran bar ne sa ovaj karotin koj koristim. Fakat je da boja je malo jaca nego bez karotina i nijansa se menja ali...
Nazad na vrh Ići dole
acahaski

acahaski


Broj poruka : 65
Datum upisa : 31.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Sabac

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 31, 2012 8:51 pm

Ljudi moji treba mi pomoc.Dugo godina gajim Malino kanarince,ali u zadnje vreme sam se zainteresovao za bojase(melanin) i pre neki dan sam u Somboru na berzi kupio 3 ptice,ali neznam prave nazive za boju.Takodje me interesuje sta se moze dobiti iz kombinacija muzjaka i dve zenke sa sledecih slika.
muzjak
Kanarinci boje - Page 6 2jcrq0
zenka 1
Kanarinci boje - Page 6 1zgb4g5
zenka 2
Kanarinci boje - Page 6 Qoipsp
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 31, 2012 8:55 pm

acahaski ::
Ljudi moji treba mi pomoc.Dugo godina gajim Malino kanarince,ali u zadnje vreme sam se zainteresovao za bojase(melanin) i pre neki dan sam u Somboru na berzi kupio 3 ptice,ali neznam prave nazive za boju.Takodje me interesuje sta se moze dobiti iz kombinacija muzjaka i dve zenke sa sledecih slika.
muzjak
Kanarinci boje - Page 6 2jcrq0
zenka 1
Kanarinci boje - Page 6 1zgb4g5
zenka 2
Kanarinci boje - Page 6 Qoipsp


Iz ove lude kombinacije mozes dobiti svasta muzijak je neki izabela serija, zenke su ahat serije) lose ) i crne serije ..
Ahatna zenka ima previse smedjeg, verovatno je nosioc necega....
Za svoju dusu ces dobiti odlicne ptica dok za izlozbe ipak trebas nesto kvalitetnije upariti.... Serije se u principu ne mesaju jer iz toga dobije medjuredove serija, i onda na kraju ne ispadne nista kvalitetno.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
acahaski

acahaski


Broj poruka : 65
Datum upisa : 31.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Sabac

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 31, 2012 9:08 pm

[quote="dr.nenad86"]
acahaski ::

Iz ove lude kombinacije mozes dobiti svasta muzijak je neki izabela serija, zenke su ahat serije) lose ) i crne serije ..
Ahatna zenka ima previse smedjeg, verovatno je nosioc necega....
Za svoju dusu ces dobiti odlicne ptica dok za izlozbe ipak trebas nesto kvalitetnije upariti.... Serije se u principu ne mesaju jer iz toga dobije medjuredove serija, i onda na kraju ne ispadne nista kvalitetno.


Pozdrav cheers
To prijatelju,kod mene je uvek neka luda kombinacija.U pravu si za ovo "za svoju dusu",trnutno mi je bitno da ubacim malo boje u volijere.Za sada me izlozbe i neinteresuju toliko,ali ko zna tako je bilo i sa Malinoima i u kinologiji,pa sada ni jedan vikend nisam kuci.Sutra cu staviti bolje slike,jer su ove prilicno mutne i uhvatio sam ptice na spavanju. cheers
Nazad na vrh Ići dole
akimak

akimak


Broj poruka : 25
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 42
Lokacija : niš

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 11:15 pm

Prijatelji ja cu uskoro karotirati svoje mlade pa me interesuje koliku gramazu hvata ona merica koja se dobija uz karotin,pise na njoj samo broj 1 a planiram da ih karotiram caroredom i koliko se stavlja na kilogram jajcane cd?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 11:56 pm

akimak ::
Prijatelji ja cu uskoro karotirati svoje mlade pa me interesuje koliku gramazu hvata ona merica koja se dobija uz karotin,pise na njoj samo broj 1 a planiram da ih karotiram caroredom i koliko se stavlja na kilogram jajcane cd?

10 žlićica
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 3:21 am

Jedna žlica ti je jedan gram. Obicno pise na pakovanje koliko trrba da stavis vo jedan kilogram jajcane hrane. Po meni je bolje da ne mesas 10gr na jedan kg hrane nego svaki dan da stavas neku kolicinu karotina u zavisnost koliko hrane trosis. Pr: ja trosim u jedan dan 100gr jajcanu hranu i u nju stavim jedan gram karotin. Mislim da je bolje ovako(malo je mucnije) zasto svaki dan ptice dobijaju isto karotin, umesto kad ga promesas u 1kg moze jedan dan da dobiju 2gr karotin jedan dan 0.5gr. Kad se promesa 1kg nemozes da znas koliko karotin dobijaju u jedan dan. Meni je ovako bolje mada rekao sam da je mucnije, ovako svaki dan pravis mesavinu sa karotinom.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 11:51 am

VlatkoSK ::
Jedna žlica ti je jedan gram. Obicno pise na pakovanje koliko trrba da stavis vo jedan kilogram jajcane hrane. Po meni je bolje da ne mesas 10gr na jedan kg hrane nego svaki dan da stavas neku kolicinu karotina u zavisnost koliko hrane trosis. Pr: ja trosim u jedan dan 100gr jajcanu hranu i u nju stavim jedan gram karotin. Mislim da je bolje ovako(malo je mucnije) zasto svaki dan ptice dobijaju isto karotin, umesto kad ga promesas u 1kg moze jedan dan da dobiju 2gr karotin jedan dan 0.5gr. Kad se promesa 1kg nemozes da znas koliko karotin dobijaju u jedan dan. Meni je ovako bolje mada rekao sam da je mucnije, ovako svaki dan pravis mesavinu sa karotinom.

a vlatko vlatko kakva ti je to matematika,u 100 g staviš jedan gram,na kilo 10 grama,pa zar to nije isto.normalno samo treba dobro promješati.i uvijek dobijaju isto
Nazad na vrh Ići dole
akimak

akimak


Broj poruka : 25
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 42
Lokacija : niš

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 12:22 pm

mislio sam i ja da je mera za 1 gram ali rekoh da pitam ipak.Hvala
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitimePet Feb 03, 2012 1:00 am

Ticar tako je opet isto ispadne matematika, samo sto ja kazem da svaki dan ptice ce primaju po jedan gram karotin a ako promesas 10gr u 1kg ne znaci da svaki dan dobijaju istu kolicinu karotina. Tako mislim da je bolje zasto ti kontinuirano svaki dan karotiniras ptice i ptica iskoristava karotin podjednakvo, a ako jedan dan jede 0.5gr karotin nije isto sto i sledeci kad jede 2gr karotin, sledeci dan izmet ptice ce bude crveni. Po meni to nije pravilno karotiniranje ali kako ko zeli. Isto karotin se trosi samo sto ptice kotinuirano primaju jednu kolicinu karotina koja sami opredelimo. Samo sto je to pomucan nacin.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kanarinci boje - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kanarinci boje
Nazad na vrh 
Strana 6 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» pismonoše boje
» Boje prstenova
» Kanarinci-opste teme
» Kanarinci boje - albino recesivno bijeli
»  Sivokrila mutacija kanarinaca boje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci boje-
Skoči na: