Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kanarinci boje

Ići dole 
+41
phaeo92
Pepikg
Miloš Stalać
lepotica cana
sasaznas
Dragomir
srxa
braneOS
madnesstears
Igorche81
Srdjan
akimak
acahaski
jelenalaz
VlatkoSK
mimo
Martin
marconi
Green Singer
Rale
dragan67
gorany82
SasaVR
Luckyboy
Laza
Dijamant
zozi
malinois
krstokljun
pero
Milan Nis
BORA
milos0205
sestoperac
Dax BG
SrdjanKG
Ivica
Rale KG
Danijel
ticar
dr.nenad86
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 6:51 am

BraneOS, razmisljajuci o pitanju ima li to kakve veze sa uzgojem, a poznavajuci karakteristike izabel serije kanarinaca, ispada da bi bilo dobro pariti medjusobno ptice izabel serije, zato sto bi bila manja, da ne kazem nevidljiva manifestacija gresaka na lipohrom pticama u vidu fleka na kljunu i nogama, i znacajno manja na samom perju i potperju. Ako ti ovakvo razmisljanje moze pomoci...


cheers
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 8:13 pm

[img][IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img684/8184/120327135040.jpg][/IMG] [/img]
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 8:54 pm

Zna li tko da objasi pojam baf (dobre i loše strane).hvala srxa
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimePet Apr 13, 2012 10:43 am

Brane, mislim da je pitanje malo nespretno postavljeno, a stvar je terminologije. Baf (buff) je kategorija perja kod kanarinaca, i opste je poznata kao neintenzivna, a koristi se kod Fiffe fancy kanarinaca (britanci su poznati da imaju svoje "mere" za sve Smile ). Nasuprot tome, intenzivnu kategoriju kod Fiffe nazivaju yellow, ili zuta. Isto tako kod lizarda imas termina silver, srebrni ili neintenzivni i gold, zlatni ili intenzivni.
E, posto je ovo bilo "zvanicno" objasnjenje pojmova, sada da pretpostavim na sta si mislio i da probam da ti odgovorim na pitanje. Kod britanaca poznat je i pojam double buff (dupli baf). Takve ptice nastaju parenjem dve neintenzivne ptice. Rezultat je ptica sa puno perja i rizikom od lumpsa. To bi bile negativne stvari. Pozitivna je sto se iz toga da nesto zakljuciti. Niti je svaka intenzivna ptica ista, niti neintenzivna. Odredjena svojstva kategorije se nasledjuju i intermedijalno. Tu konkretno mislim na gustinu perja i jos neke karakteristike kvaliteta pera, u vidu mekoce-tvrdoce itd. Smatram da bi kod uzgoja trebalo obratiti paznju na sve te karakteristike i pazljivo birati parove, da se nadopunjuju.

Pozz.
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimePet Apr 13, 2012 6:56 pm

Hvala na objašnjenju pojma buff. Od kanarinaca držim boju i to žute lipokromce. Zanima me kako se baf na njih odražava i da li je uopće poželjan u jatu?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSub Apr 14, 2012 3:17 am

braneOS ::
Hvala na objašnjenju pojma buff. Od kanarinaca držim boju i to žute lipokromce. Zanima me kako se baf na njih odražava i da li je uopće poželjan u jatu?

brane pitaš nebuloze,jel ti čovjek rekao da buff englezi nazivaju fife kanarince,i da je to u biti neintenzivna tica.
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSub Apr 14, 2012 12:48 pm

da ja sam postavio pitanje i covjek mi ljepo odgovorio i covjeku sam se zahvalio!nejasno mi di vidis problem mozda u postavljenom pitanju..pitanje je bilo jasno!
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSub Apr 14, 2012 1:14 pm

braneOS ::
Hvala na objašnjenju pojma buff. Od kanarinaca držim boju i to žute lipokromce. Zanima me kako se baf na njih odražava i da li je uopće poželjan u jatu?

kojem jatu brane,tvom ili u engleskoj u fife kanarincima.
u tvom je neintenzivna tica poželjna jer nemožeš bez nje ni da hoćeš.
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSub Apr 14, 2012 2:23 pm

hvala pticar
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSub Apr 14, 2012 4:42 pm

ticar- neznam engleski. Čitao sam neke prijevode. Radio sam prije s tigricama i imao dosta bafova. Kod njih je ovo gore od srxe vrlo prihvatljivo.
Kod kanarinaca boje to nije tako. Govorim ti iz prakse. Imam bakarca intenzivnog bafa. Kupio sam ga jer je baf. Moj kolega Dražen kaže da je polubaf. I to prihvaćam. Nema lumpsova, ali ima problema sa mitarenjem.
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 4:17 am

pero i tebi da odpadne nokat i ti bi osijeco probleme...jedini problem u mitarenju ako je francusko:)kakvi su problemi kod tvog intenzivca?
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 6:57 am

pošto ulazimo u pricu ptica A kategorije...nebih se slozio sa tobom Pero..smatram da ti je prijatelj Dražen rekao krivo jer ako ptica nema lumps..to znaci da nemožeš karakterizirati pticu pod baf..polu baf nema..radi se o poluintenzivnoj ptici..govoreci iz prakse..takve ptice su poželjne u jatu..te ptice se nazivaju pigment ptice..pero probaj ti upariti takve dvije ptice upariti zajedno (dva polubafa) u nasljeđe češ dobiti paket ptica sa vrhunskim pigmentom pola gnjeza će biti A kategorije..pola ce biti B kategorije..ali od tog para neminovno je da ceš dobiti intenzivca vrhunske kvalitete jer te poluintenzivne ptice daju i vrhunski oblik..znaci od legla 5mladih 2-3ptice ce biti odlicne ostatak ce biti sa viskom perija za pet centar :)samo nažalost takve ptice puno teže mitare..tu bi se složio sa tobom samo poznavajuci tebe nesumljam da nećeš pokušat stom pticom do onoga što želiš a to je kvalitetnu pticu:))ipak i ti voliš tu Akategoriju ptica!
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 7:13 am

tu bi se ja složio sa onom teorijom iskusnih pticara kad kazu "možeš ti sa dvije ptice losijeg pera dobit dobru picu"Smile)
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 9:19 am

polu intenzivne ptice se isticu u jatu kao pastel mutacija radi se o peru poznato je da pastel ptice reguliraju pero to su im vrline...pitanje je kako ih prepoznat radi se o strukturi pera ptica ima boju inenzivne ptice a oblik najcešca ima neintenzivne ptice.poznato je da neintenzivna ptica daje oblik tako u vecini slucajeva te ptice imaju ljepe glave...problem kod ptica tih je pero i lako ih je prepoznat u jatu boja pera je intenzivne ptice a struktura pera brinate..i takvim pticama je neslozeno pero cak i u vecini slucajeva te ptice znaju to loše pero pokazati sa flekom..što i nije tragedija ako se uzme u obzir da joj se provijere oci,kljun,noge i nokti...hocu reci svaka ptica ima svoju manu i vrlinu...samo treba znat iskoristit vrline i izbacit mane..
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 1:33 pm

braneOS ::
polu intenzivne ptice se isticu u jatu kao pastel mutacija radi se o peru poznato je da pastel ptice reguliraju pero to su im vrline...pitanje je kako ih prepoznat radi se o strukturi pera ptica ima boju inenzivne ptice a oblik najcešca ima neintenzivne ptice.poznato je da neintenzivna ptica daje oblik tako u vecini slucajeva te ptice imaju ljepe glave...problem kod ptica tih je pero i lako ih je prepoznat u jatu boja pera je intenzivne ptice a struktura pera brinate..i takvim pticama je neslozeno pero cak i u vecini slucajeva te ptice znaju to loše pero pokazati sa flekom..što i nije tragedija ako se uzme u obzir da joj se provijere oci,kljun,noge i nokti...hocu reci svaka ptica ima svoju manu i vrlinu...samo treba znat iskoristit vrline i izbacit mane..

nema AB ptica veze sa pastel mutacijom.AB ptice su izgledom brinati a imaju više intenziteta.tj to su poluintenzivne ptice ili poluneintenzivne.jer izgleda ko brinat ima boju intenzivca ali ima i malo inja znaći nije ni jedno ni drugo.
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 3:22 pm

koje uspoređivao strukturu pera između pastel i AB vec govorim kako prepoznat polu intenzivnu pticu..ovo sto si napisao to je receno u tekstu..
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 4:29 pm

braneOS ::
koje uspoređivao strukturu pera između pastel i AB vec govorim kako prepoznat polu intenzivnu pticu..ovo sto si napisao to je receno u tekstu..

drugi put malo bolje objasni,ovo što si napisa bi i moj malo bolje napisa. Shocked
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 5:58 pm

dao sam usporedbu pastel ptice u jatu to znaci veci broj ptica na jednom mjestu pastel ptice se uvijek isticu u jatu kao i AB kategorija specificne su na odnosu ostatka jata (to se odnosi na A i B kategoriju)zasto se na izložbama tako zvane AB ptice (svrstavaju u intenzivnu kategoriju?)
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 6:29 pm

Govoriš o A/B ptici.
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 6:31 pm

o polu intenzivnoj ptici A/B
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 6:50 pm

Imam bakarca intenzivnog bafa. Kupio sam ga jer je baf. Moj kolega Dražen kaže da je polubaf. I to prihvaćam. Nema lumpsova, ali ima problema sa mitarenjem.
pero volio bi da objasniš pojam (polubaff) i kako tu pticu prepoznat u jatu..jer danas sutra ce neko od nas imat takog uljeza u jatu a nece ga znam prepoznat?
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 6:55 pm

namo da je pastel ptica mutacija i drugacija struktura pera dali se baff moze dogoditi i kod pastelnih ptica..?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 7:27 pm

braneOS ::
Imam bakarca intenzivnog bafa. Kupio sam ga jer je baf. Moj kolega Dražen kaže da je polubaf. I to prihvaćam. Nema lumpsova, ali ima problema sa mitarenjem.
pero volio bi da objasniš pojam (polubaff) i kako tu pticu prepoznat u jatu..jer danas sutra ce neko od nas imat takog uljeza u jatu a nece ga znam prepoznat?

zašto misliš da je uljez.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 7:28 pm

braneOS ::
namo da je pastel ptica mutacija i drugacija struktura pera dali se baff moze dogoditi i kod pastelnih ptica..?

pastel kod lipokroma nije mutacija.to se naziva avorio,ili izbljeđena boja. study
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 8:21 pm

ticar ::
braneOS ::
namo da je pastel ptica mutacija i drugacija struktura pera dali se baff moze dogoditi i kod pastelnih ptica..?

pastel kod lipokroma nije mutacija.to se naziva avorio,ili izbljeđena boja. study

Ticar, lipohrom pastel JESTE mutacija. Poenta je sto je to polno vezana mutacija sasvim drugog para gena, nevezanog od gena koji manifestuju boju pera, te se kao opticki faktor mogu videti na svakoj boji lipohroma. Kod lipohrom pastela vrh pera je neobojen, tj. providan, te iz tog razloga sticemo utisak da je ptica svetlija, a kod intenzivnih izgleda cak i kao lakirana.Takodje, kod lipohrom pastela dolazi do toga da je keratinski sloj na vrhu pera mnogo deblji, i to dalje utice na to da ptica izgleda sjajnije i svetlije.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kanarinci boje - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kanarinci boje
Nazad na vrh 
Strana 8 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» pismonoše boje
» Boje prstenova
» Kanarinci-opste teme
» Kanarinci boje - albino recesivno bijeli
»  Sivokrila mutacija kanarinaca boje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci boje-
Skoči na: